headerphoto
Strona główna

Podróżowanie do Japonii. Krótki poradnik.

Choć często kosztowne i czasochłonne, wyprawy do odległych krajów azjatyckich cieszą się niesłabnącą popularnością.

Obcowanie z tak odmienną od naszej kulturą to dla wielu niezwykła przygoda, bo  świat orientu zaskakuje w niemal każdej materii. Wyspiarska Japonia to kraj, w którym znamiona nowoczesności przenikają się z wielowiekowymi tradycjami i nieaktualną już dla Europejczyków filozofią. Ta szokująca czasem odmienność, zachwycające warunki naturalne, egzotyczna fauna i flora oraz dalekowschodnia architektura  sprawiają, że na Hokkaido czy Okinawę przybywają rokrocznie miliony turystów.

Wycieczki do Japonii odbywać można bez wizy, jednak pobyt nie może trwać dłużej niż 90 dni. Najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu będzie - oczywiście - samolot. Koszt biletu w obie strony wynosi od 1500 do 3000 złotych, a lot z Polski do Tokio trwa około dziewięć godzin. Pasażerowie podróżujący tak daleko na wschód mogą odczuwać trudności z aklimatyzowaniem się organizmu. Zmiana czasu i wielogodzinne trwanie w jednej pozycji mogą prowadzić do zmęczenia, bólu głowy, nudności, zatkania uszu, dlatego pierwszy dzień wycieczki warto przeznaczyć na czynności relaksujące i odprężające oraz pozwolić sobie pospać dwie - trzy godziny dłużej.


Japońskie hotele podzielić można na dwie kategorie. Te należące do wielkich korporacji wpisujących się w europejskie standardy i tradycyjne. W drugich zaskoczyć mogą niskie pomieszczenia, maty położone na podłogach, stos opakowań jednorazowych kapci. Maty zwane "tatami" czy zwyczaj zmieniania obuwia przed wejściem do łazienki to rzeczy, do których szybko się przyzwyczaja, bo w Japonii są to zachowania powszechne. Powszechna w Japonii jest też kultura osobista i kodeks honorowy, dlatego tutejsi turyści rzadko narzekają na niedopełnienie warunków umowy czy złe warunki lokalowe, co przekłada się niestety również na wysoką cenę. Doba w japońskim  hotelu trzygwiazdkowym kosztuje od 400 do nawet tysiąca złotych, dlatego taniej jest szukać pokojów gościnnych w domach prywatnych. Znajdziemy je i na obrzeżach Tokio i w małych miejscowościach turystycznych - przy szlaku Wielkich Świątyń czy pięknych, japońskich ogrodach botanicznych. Jeśli ktoś nie chce organizować wyprawy na własną rękę to pozostaje mu skorzystanie z ofert biur podróży takich jak Exorientelux. Więcej informacji pod adresem: http://www.exorientelux.pl/japonia

Fotorelacja

podróże

wycieczki

wyprawy

japonia


Brak komentarzy!