Home    
eurom O początkach  

Sześć lat historii spotkań polsko - japońskich na Dolnym Śląsku.

Pierwsze spotkanie odbyło się w 2001 roku jako jednodniowa konferencja poświęcona prezentacji wybranych zagadnień kultury i sztuki Japonii. Wtedy także zawiązała się nieformalna grupa entuzjastów, pragnących propagować ideę przyjaźni między Polską a Japonią.
W kolejnych latach rosła ranga spotkań. Rozwinięto je w trzydniowe spotkania pt. "JAPONIA WCZORAJ I DZIS: kultura, sztuka, gospodarka". Zacieśniła się również współpraca z innymi grupami i centrami japonistycznymi w Polsce.
Gośćmi trzeciej edycji byli pan Andrzej Wajda i pani Krystyna Zachwatowicz - fundatorzy Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Manggha - to jedyne tego rodzaju centrum promujące kulturę japońską i uznany europejski ośrodek Dalekiego Wschodu.

Od 2004 do 2007 roku spotkania przygotowywane były przez Stowarzyszenie Współpracy Polsko - Japońskiej YUJIN. Do przedostatniej, VI edycji Spotkań Stowarzyszenie zaprosiło Agencję Public Relations Euro M z Wrocławia, przekazując jej stronę organizacyjną całości wydarzeń.
Edycja 2007 została wysoko oceniona jako najbardziej spójna merytorycznie i bogata w różnorodne wydarzenia.

W roku 2008, ze względu na zamknięcie działalności Stowarzyszenia, ideę spotkań agencja Euro M kontynuuje już całkowicie samodzielnie.

Prezes Beata Bielecka


Oficjalne otwarcie w Muzeum Architektury, organizatorka spotkań Dorota Pudło, Euro M
Zawody Kendo w Ogrodzie Japońskim

Pokaz KENDO w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu

 
Homehomekideaprogrammediapoczatkiarchiwumlinkisponsorygaleridownload