headerphoto
Strona główna

Czarnogóra - moc atrakcji na Bałkanach

Rio de Janeiro jest drugim pod względem wielkości miastem Brazylii.

Stanowi ono dzięki licznym atrakcjom obiekt wielu wycieczek turystycznych. Znajduje się tutaj mnóstwo obiektów i lokalizacji, które warto zobaczyć i zwiedzić. Tutaj opisane są najciekawsze, więc w celu zgłębienia tematu należy odwiedzić stronę http://www.brazylia.info.pl/index.php/rio-de-janeiro/.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela
Chyba jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów, które trzeba zobaczyć będąc w Rio de Janeiro jest górujący nad miastem pomnik Chrystusa Odkupiciela. Jest to obiekt szeroko znany na całym świecie. Przedstawia on Chrystusa posiadającego rozpostarte ramiona w geście witającym gości Rio. Ten odsłonięty w 1931 pomnik posiada aż 38 metrów wysokości i został wzniesiony na malowniczym szczycie góry Corcovado. Można do niego dotrzeć drogą lub kolejką linową. Pomnik Chrystusa Odkupiciela jest uważany obecnie za jeden z nowych Siedmiu Cudów Świata.

Plaże Copacabana oraz Ipanema
Plaża Copacabana i będąca jej przedłużeniem Ipanema, to znajdujące się w Rio de Janeiro jedne z najsłynniejszych piaszczystych plaż na świecie. Obejmują one aż 6-kilometrowy pas wybrzeża. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda przez cały rok oraz znajdujące się przy tych plażach liczne hotele, restauracje, kasyna oraz bary i kluby nocne, gwarantują wypoczynek na najwyższym poziomie stanowiąc prawdziwy raj dla plażowiczów i imprezowiczów.

Głowa Cukru - niezwykły obiekt w zatoce Guanabara
Głowa Cukru to niesamowity obiekt stworzony przez naturę w zatoce Guanabara. Jest to wzgórze o prawie 400 metrach wysokości na które można dostać się specjalną kolejką linową. Oferuje ono ze swojego szczytu przepiękny widok na Rio, a wieczorami niezapomniane obserwacje zachodu słońca.

Maracana - jeden z największych stadionów piłkarskich na świecie
Chyba każdy fan piłki nożnej kojarzy słynny obiekt Maracana. Ten wybudowany na początku lat 50 XX w. stadion znajdujący się w Rio de Janeiro to prawdziwe miejscu kultu dla kibiców. W czasach swojej największej świetności mieścił on prawie 200 tysięcy widzów. Obecnie mieści nieco ponad 100 tysięcy widzów i jest stadionem narodowym dla Brazylijczyków posiadającym jednocześnie status zabytku.

Karnawał w Rio de Janeiro - rywalizacja szkół samby
Karnawał w Rio de Janeiro to cykliczna, ogólnoświatowa impreza organizowana co rok od wtorku do piątku w tygodniu przed Wielkim Postem. W jej trakcie rywalizują ze sobą szkoły samby występujące w korowodach, oferując znakomite widowisko dla milionów turystów. Turystów zwabiają do Rio przede wszystkim skąpo odziani tancerki i tancerze ruszający się w takt samby, a także karnawałowe bale organizowane w całym mieście.

Fotorelacja

turystyka

wyprawy

wakacje

podróże


Brak komentarzy!